Kampanyalı Ürünler Ayın Ürünleri  
        Kullanıcı Girişi
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol | Şifremi Unuttum
        Ürünler
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
        Sepetim
 
        Haberler
 
        En Çok Satılanlar
 
  » ZİKİRMATİK ELEKTRONİK ESMALI
  » ZİKİRMATİK MEKANİK PUSULALI
  » ZİKİRMATİK ELEKTRONİK PARMAK
  » PUSULA PLASTİK İPLİ
  » TAKKE DANTEL ÇİN DZ
        En Çok İncelenenler
 
  »  SECCADE ŞİPİNGER SAFA
  »  SECCADE ŞİPİNGER PİYASA
  »  MİNBER TABUT ÖRTÜSÜ ŞÖNİL
  »  SECCADE VELÜR PİYASA
  »  SECCADE ŞÖNİL DİJİTAL BASKI
        Güvenlik Sertifikası (SSL)
 
   Kurumsal Kimlik     
SAFA HAC MARKET,
1999 yılında Mevlana Safa ismiyle, Mevlana civarında hediyelik eşya mağazasıyla hizmetini başlamıştır.
Toptan Safa bujiteri mağazasıyla ikinci yerini, 10 yıllık birikim ve tecrübesiyle, Safa Hac Market olarak ta, ikinci katta üçüncü mağazasını açmıştır.Geniş ve ferah bir ortamda siz değerli hacı ve umre adaylarının hizmetine tüm imkanlarını sunmuştur.
Türkiye geneline de servis ağıyla, toptan hac malzemelerinin dağıtımını yapmaktadır.
Ayrıca kendi markalarımız olan Safa Seccade, Safa Tesbih, Safa Takke ve Safa Esansını da sizlerin beğenisine sunmuş bulunmaktadır.
Her zaman yenilenmeyi ve gelişmeyi kendine ilke edinen Safa Hac Market, Türkiye'de ilk barkod sistemli hac mağazasını hizmete sunmuştur. Bununla beraber bu barkod sistemli hac mağazasını www.safahacmarket.com. e- ticaret; www.safahacmarket.com.tr adresiyle de yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip, modern hayatın vazgeçilmezi olan internet üzerinden sanal satışı da hizmetleri arasına katmıştır.Manevi yönden de www.hacrehberim.com adresinden hac ile ilgili tüm bilgileri rahatça bulma imkânını ve hizmetini sunmaktan onur duymaktadır.
HACCINIZIN MEBRUR, DUALARINIZIN MAKBUL GÜNAHLARINIZIN MAĞFUR VE HAYATINIZIN BEREKETLİ OLMASI DİLEĞİYLE…
Sevgi ve saygılarımızı sunarız.

İsmail BAHÇECİ

Türbe cad. no:71/B Karatay /Konya
Tel :0332 351 11 22
Cep:0534 477 77 04
www.safahacmarket.com
www.hacrehberim.com
 
»Misyonumuz ;  
Değerli Hacı Adayı Kardeşim,
Hac, Yüce Rabbimizin Kuran-ı Kerim'de; "Gitmeye gücü yetenlerin Beytullah'ı haccetmesi, Allah(c.c.)'ın insanlar üzerindeki bir hakkıdır." (Âl-i İmran Sûresi, 97) ayetinde bildirdiği üzere, müminlere farz kıldığı bir ibadettir. Hac, İslam binasının beş temelinden biridir. Allah'ın rızasına erdiren ve İslam Ümmetinin birliğini gerçekleştiren hem malî hem de bedenî bir ibadettir.
Sevgili Peygamberimizin doğup büyüdüğü, İslam dininin cihana yayılmaya başladığı kutsal yerleri görmek, ruhlara manevî bir heyecan verir. Ayrıca dini duyguları kuvvetlendirir. Kutsal yerlerde insan, kendisini Allah'a daha yakın hisseder, yaptığı ibadetlere de kat kat fazla sevap verilir. Allah rızası için hac vazifesini yapan insanlara kötülük etmekten sakınanların birçok günahı bağışlanır. Bu konuda Peygamberimiz (sav) şöyle buyurmuştur:
"Kötü söz söylemeden ve büyük günah işlemeden, Allah(c.c.) için hacceden kimse, annesinden doğduğu gün gibi günahsız olarak döner."
»Vizyonumuz ;  
Değerli Kardeşim,
İslam Fıkhına göre 'Bir Müslüman'ın içinde bulunduğu durumun bilgisini ( ilmihalini) bilmesi farzdır.' Yine bir ibadetin farzlarının bilinmesi farz, vaciplerinin bilinmesi vacip, sünnetlerini bilinmesi de sünnettir. Hac ve umre ibadetine niyetlenen bir Müslümanın'da hac ile ilgili ilmi bilmesi de üzerine farzdır.
Hacca hazırlığın maddî, manevî ve bedeni yönü vardır. Bedenî hazırlık olarak, yürüyüş yapıp, çekap yaptırarak, varsa sağlıkla ilgili problemlerinizi giderebilirsiniz. Manevî hazırlık olarak, tavaf dualarını öğrenip, o mekânlarda yaşanmış olaylar hakkında bilgi edinerek hazırlık yapabilirsiniz.
Ayrıca, haccetmek isteyende şu üç özellik bulunmalıdır;
1- Kendisini günahtan koruyacak takva,
2- Gazabını, öfkesini yenecek güzel ahlak,
3- Beraberinde olan Müslümanlarla güzel geçinmek.

Değerli Hacı Adayı,
Hac, bir derya ve ummandır. Bu derya ve ummanın içinde hayatınız boyunca size yol gösterecek ana ilkeleri bulmalısınız. Hayatınıza rehber olacak ölçüleri incelikleri kazanmalısınız.
Belki de, insanın hayatı boyunca sadece bir kez nasip olacak o kutsal ve mübarek yerlerde, KÂBE'Yİ ilk gördüğünüz de yapacağınız makbul duadan tutunda, tavaf ve umreye varıncaya kadar, zamanınızı mümkün olduğunca dolu dolu ibadet ve kullukla geçiriniz. O beldelerden istifade edebildiğiniz kadar fazlaca nasipleniniz. O mübarek beldelerde alış-veriş yaparak değerli zamanınızı kaybetmeyiniz. İşte bu duygu ve düşüncelerle siz saygı değer hacı adaylarımızın ihtiyacı olan hediyelik malzemeleri temin etme noktasında sizlere yardımcı olmak istiyoruz. İbadetle geçirebileceğiniz değerli zamanlarınızı çarşı-pazarda dolaşarak harcamayınız. Her yönüyle daha avantajlı olan hediyelik ürünleri kendi memleketimizden temin edebilirsiniz.
Rahat ve geniş mekânlarımızla, bol çeşit ve profesyonel anlayışla, hac alış-verişlerinizde hizmetinizdeyiz. Kaliteden ödün vermeyen, dostluğa uzanan bir hizmette buluşmak dileğiyle…

SAFA HAC MARKET Gizlilik Politikamız Tüketici Hakları Teknik Servis Kullanıcı Sözleşmesi İletişim